• III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
  • TECHNIKUM NR 1
  • SZKOŁA POLICEALNA NR 1
  • SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH NR 1
Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących
ul. Opolska 26
42-600 Tarnowskie Góry
e-mail. zschmio@o2.pl
tel. 032 285 52 34
fax. 032 285 86 25
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w
ZS Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2017”.
Categories Menu

Posted by on maj 24, 2017

Wycieczka do Sejmu RP

Dnia 24 maja 2017 42 osobowa grupa młodzieży z „Chemika” miała przyjemność zwiedzić na zaproszenie Pani Poseł Barbary Dziuk – Sejm RP. W programie zwiedzania były budynki sejmowe. Na czele z Salą Posiedzeń, którą widzieliśmy podczas obrad z Galerii Sejmowej. Mieliśmy też możliwość zwiedzenia Holu Głównego w którym wiszą tablice upamiętniające poległych posłów w czasie II wojny światowej i Katastrofy Smoleńskiej. W czasie pobytu w Sejmie spotkaliśmy też Pana Posła Tomasza Głogowskiego, który przekazał nam wiele ciekawych informacji z życia Sejmu. Dla młodzieży a także opiekunów Ewy Bugiel-Nowak, Beaty Kluge i Jarosława Wesołka emocjonującą częścią zwiedzania były spotkania ze znanymi z ekranów telewizora politykami takimi jak premier Ewą Kopacz, prezesem Jarosławem Kaczyńskim. W ławach rządowych widzieliśmy i słuchaliśmy „na żywo” wielu ministrów na czele z Panią Premier Beatą Szydło.
Pobyt w Sejmie był owocną lekcją wychowania obywatelskiego.
Dziękujemy naszym tarnogórskim parlamentarzystom Pani Poseł Barbarze Dziuk i Panu Posłowi Tomaszowi Głogowskiemu oraz Pracownikom Wszechnicy Sejmowej za ciepłe przyjęcie. Dziękujemy też za upominki.
Po zwiedzeniu sejmu odbyliśmy objazd Krakowskiego Przedmieścia naszym autokarem, który bardzo sprawnie jak zwykle prowadził nasz Pan Kierowca Józef Duda.
Młodzież Chemika jak zawsze godnie reprezentowała nasze Miasto i Powiat.

Jarosław Wesołek